Andrzej Pietrzak podsumowuje sezon 2015/2016

Letni sezon 2016 zakończony.

Założenie było takie, aby choć raz stanąć na pudle podczas startów w maratonach MAZOVIA MTB oraz POLAND BIKE, i powalczyć o pudło w generalce LEGIA MTB MARATON. Nie do końca się udało, choć kilka razy było bardzo blisko. Mimo to, rok był MEGA udany 🙂 ale po kolei…

Nie udało się ukończyć generalki w Poland Bike Marathon, ponieważ odpuściłem starty, skupiając się na walce w Mazovia MTB i Legia MTB.

Początek sezonu, to najpierw starty w Zimowej edycji LEGIA MTB pod nazwą BEMOWSKI ZIMOWY, który w klasyfikacji generalnej ukończyłem odpowiednio na 9 miejscu open i 4 w kategorii wiekowej.
Dwa starty zaliczone na rowerze przełajowym, na którym dopiero uczę się jeździć 🙂 i po jednym na treningowym i startowym MTB.

andrzej-pietrzak-jakoobcycles

MAZOVIA MTB MARATHON

Pierwsza ukończona generalka sezonu letniego to MAZOVIA MTB MARATHON. Bardzo udane starty. Pudło w kategorii wiekowej było bardzo blisko, niestety popełniłem zbyt dużo błędów (pomyłki trasy, głupie gleby), aby na nim stanąć. Nauka jednak nie poszła w las 🙂 Zawody ostatecznie kończę na bardzo dobrym 11 miejscu Open i 5 w kategorii wiekowej.

LEGIA MTB MARATON

Kolejna ukończona generalka to LEGIA MTB MARATON, w której od pierwszego startu, było wiadomo, że o zwycięstwo w całym cyklu będzie bardzo trudno, bo 5 zawodników przez cały sezon, prezentowało bardzo zbliżony poziom. Walka trwała do ostatniego etapu i finał jest taki, że kończę na 3 miejscu Open i 2 w kategorii wiekowej, kilkukrotnie stając na podium poszczególnych etapów.

andrzej-pietrzak-legia-mtb

ORLEN WARSAW MARATON

Poza startami w wyżej wymienionych maratonach, wystartowałem w Orlen Warsaw Maraton biegnąc na dystansie 10 km. Ukończyłem na 2450 miejscu OPEN i 2158 w kategorii wiekowej. Było to pierwsze pokonane 10 km w moim życiu. Da się ? Można ? 😉

MEMORIAŁ BERCIKA

Ponadto wystartowałem po raz drugi w MEMORIALE BERCIKA, gdzie otarłem się o podium, tak samo zresztą jak podczas MEMORIAŁU STANISŁAWA KRÓLAKA, w którym, w końcu udało się wystartować.

andrzej-pietrzak-podsumowanie-2016

AMATORSKIE MISTRZOSTWA POLSKI parami

Wraz z Jarkiem udało się wywalczyć brązowy medal Amatorskich Mistrzostw Polski w jeździe parami, a z Jarkiem i Andrzejem uplasować tuż za pudłem w Drużynowych Amatorskich Mistrzostwach Polski .

Były też inne sukcesy jakim był start w I edycji ciekawego maratonu organizowanego w Rawie Mazowieckiej . Tutaj dwa razu stawałem na podium, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, jadąc w teamie KOLARZKLUB.PL.

BIKE ADVENTURE

Jednak chyba najbardziej cieszy fakt ukończenia górskiej etapówki BIKE ADVENTURE w Szklarskiej Porębie. Jechałem z nadzieją ukończenia, choć jeszcze dzień przed wyjazdem zastanawiałem się PO CO MI TO BYŁO? Ponad 130 km w 4 dni z przewyższeniami blisko 4000 m. Potężna dawka szybkich i momentami bardzo niebezpiecznych zjazdów i długich, męczących podjazdów… Finalnie 4 w kategorii wiekowej !!!!
Wyścig, który na pewno jest w planach na rok 2017.

Udało się również stanąć na pudle w kategorii wiekowej, podczas jedynego, ale mocno obsadzonego startu w MARATONACH KRESOWYCH w Drohiczynie w woj. Podlaskim.

Teraz czas na podziękowania 🙂 kilku osobom, bez których weekendy na pewno ni były by tak intensywne rowerowo

Po kolei:
Agnieszka i Kuba, którzy byli ze mną podczas prawie każdego startu. Wiem, że często w dniu startowym byłem nie do zniesienia i zdaję sobie sprawę z tego ile poświęceń Was to kosztowało. DZIĘKI WIELKIE.

andrzej-pioetrzak-bike-adventure

JAKOOBCYCLES.COM – Jarek i Kuba Wonceldrof – jak zwykle sprzęt startowy, jak i treningowy przygotowany perfekcyjnie, do tego rady i podpowiedzi na najwyższym poziomie 🙂 To dzięki WAM udało się pojechać i ukończyć Bike Adventure 🙂 za co jestem bardzo wdzięczny 😉

iFON.PL / KOLARZKLUB.pl
Robert dodatkowo za umożliwienie startu w Logis-Tabulus MTB Corporate Cup w Rawie Mazowieckiej,
Jarek i Andrzej za wspólne starty i motywację… Za rok będziemy kopać dupy w MP 🙂
Piotr Bąk – za kopa podczas Bike Adventure, na każdym etapie motywował mnie fakt, że jesteś tuż za mną i trzeba walczyć, abyś mnie nie dogonił 🙂

Całej ekipie wielkie dzięki, za pomoc, pogaduchy i super atmosferę na i po zawodach 😉

Magda Niewiadomska – Dzięki za wszystkie podpowiedzi i profesjonalne podejście związane z odpowiednim żywieniem (a ze mną lekko nie ma :-))

Podziękowania dla całej ekipy ADIOSTRY.PL, za fajną atmosferę, choć szkoda, że w większości przypadków, tylko przez neta.

Na końcu kilka słów do Trenera Adama Ostrowskiego, Trenerze, chciałbym podziękować, za wspólny rok nauki i treningów, za pokazanie, że warto odpowiednio pracować, nie poddawać się i dążyć do celu. Za wsparcie w trudnych momentach (a takie były :-)). Ten sezon pokazał, że warto się upodlić na treningu, bo efekty podczas startów były baaaardzo widoczne. Wiele mnie ten rok nauczył i z pewnością, zaprocentuje to w kolejnym sezonie.

Andrzej Pietrzak

 

Więcej o Andrzeju i jego wynikach możecie poczytać tutajMożliwość komentowania jest wyłączona.