Dietetyk dla kolarza

Po co dieta?

Pokarm jest naszym paliwem

dieta-dla-kolarza

Nawet najcięższe treningi i drogi sprzęt nie zapewnią sukcesu, jeśli zlekceważymy dietę. Zarówno sportowcy wyczynowi jak i osoby trenujące amatorsko powinny zadbać o prawidłowe odżywianie. Ma ono istotny wpływ na osiągnięcia sportowe, nasze zdrowie oraz samopoczucie psychiczne.

Oferta dietetyczna skierowana jest do sportowców wyczynowych, amatorów a także osób, które chcą schudnąć oraz zmienić nawyki żywieniowe.

Opieka dietetyczna rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu żywieniowego oraz pomiaru zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, wieku metabolicznego oraz innych parametrów.

Indywidualny plan żywieniowy dostosowywany jest do cyklu treningowego, uwzględnia preferencje żywieniowe oraz nietolerancje, alergie i choroby.

Opieka dietetyczna obejmuje cykliczne konsultacje, które umożliwiają monitorowanie postępów. Istnieje także możliwość podjęcia współpracy on-line, poprzez kontakt telefoniczny oraz mailowy prowadzony jest wywiad żywieniowy a także konsultacje, dzięki czemu współpraca jest równie skuteczna jak podczas kontaktu bezpośredniego.

Pamiętaj!

Dieta ma pomagać, nie szkodzić!

Zapomnij o dietach cud, dzięki którym schudniesz 10 kg w 6 tyg. Takie diety doprowadzają do utraty tkanki mięśniowej, co jest nieakceptowalne jeśli chodzi o osoby trenujące.

Dieta to zmiana stylu życia. Musi być możliwa do realizacji, przynosić realne efekty. Każda zmiana stylu życia wymaga, by było to też dopasowane do naszych możliwości czy to finansowych czy czasowych. Tylko wtedy jesteśmy w stanie osiągnąć swój cel.

Jeśli jesteś zainteresowany/a ofertą dietetyczną, napisz do mnie na adres: kontakt@adiostry.pl

 Możliwość komentowania jest wyłączona.