Trek crockett

Jesień to czas wiatrów, mgły, unoszącej się wilgoci, kropiącego deszczu i zapachu liści w lesie …

To znak, że czas na przełajówkę. Czas w którym siadasz na rower prawie szosowy ale wjeżdżasz w teren , upajasz się dynamiką, tempem, prostotą, czuciem roweru  i każdej drobnej  nierówności terenu . Uczysz się dobrze siedzieć na rowerze, prawie jak konno, pozwalając aby rower jechał, a ty stajesz się kierowcą …

Projekt roweru cyclocross

W ten sposób zrodził się kolejny projekt na odświeżenie roweru zwanego cyclocross. Focus MARES poszedł w dobre ręce, a ja zająłem się czymś nowszym. Jak zwykle nie chcąc kupować brandowego roweru prosto ze sklepu zacząłem szukać zestawu ramowego. Na tapetę poszedł Lapierre CX ale kiedy zobaczyłem Treka Crocketta w obłędnym malowaniu.. NIe czekałem długo i w domu pojawiła sie rama Treka Crockette w pięknym niebieskim kolorze i różowymi wstawkami. Jak to ktoś ładnie napisał „prawdziwy kolarz różowego się nie boi ;-))

Treck Crockett

Treck Crockett

Aluminiowa rama

Ważenie zestawu pokazało że rama alu waży „normalnie” ale widelec jest mega lekki. Full carbon łącznie z rurą sterową waży z piwotami 400g!!!! Rewelacja. Do CX poszła sprawdzona grupa Shimano 105 5700 10s. Do tego korba CX 70, takie same hamulce, koła DT, komponenty Deda.

W wersji z oponami waga roweru bez szaleństwa, bo 8700g.

Wrażenia z jazdy: dynamit przy naciskaniu na pedały. Odchodzi niesamowicie, oczywiście jak na CX. Stabilny w piachu i spokojny w zakrętach ale nie jest ospały i co najważniejsze ten kolor!!!!!

Trochę pojeżdżone i kolejne zmiany

Poszła jedna zębatka od Wolf Tooth Components w rozm 40T wyjeżdża się prawie wszystko, a to co się nie wyjeżdża to się wybiega ;-)) Całości dopełniły koła karbonowe 38 mm pod szytki, bo w przełaju to tylko szytki !!!:-)))

Rower wyszedł rewelacyjne 7995g :-)))) i czuje się różnicę w kołach ogromną.

Pozostaje trenować i ścigać się w nadchodzących wyścigach 🙂

trek crockett przełajówka adi ostry

[LBS id=1166]Możliwość komentowania jest wyłączona.