Trening z LAPem

Lap !!!

Po co mi to ? Do czego mi to potrzebne ?

Lap jest funkcją występującą praktycznie w każdym urządzeniu sportowym monitorującym naszą aktywność.

adiostry training

Jest to wycinek czasu trwania całego treningu, który ułatwia mi analizę pracy jaką wykonujecie na treningu a Wam świadome i mądre trenowanie.

Przyda się do każdego treningu interwałowego aby wiedzieć kiedy zaczynam daną tempówkę, ile czasu zostało, kiedy kończę, z jaką prędkością jadę, biegnę, jakie mam tętno średnie w czasie trwania tego odcinka czasowego, z jaka mocą pracuję. Wiedząc to wszytko mam wpływ na to jak przeprowadzę sesję treningową. Czy zrobię to dobrze, czy jakoś.

Przykład:

Mając trening 3h i chcąc w trakcie zrobić 6x4min interwał z przerwą 4min, funkcja lapu będzie idealna. W momencie dogodnym kiedy mam rozpocząć jazdę przez 4min w określonej strefie hr czy watów naciskam guzik na swoim urządzeniu i rozpoczynam  mimo, że jest 1h32 czasu łącznego całego treningu. Nie musze obliczać ile mi zostało minut i sekund i kiedy mam zakończyć jazdę, tylko skupiam się na zadanej pracy.

Realizację ułatwi ustawienie oddzielnego ekranu na urządzeniu z bieżącym podglądem danego okrążenia.

adiostry

Kolejny przykład:

Chcąc zrobić tak popularny test FTP 20min funkcja lap będzie nieodzowna. Po rozgrzewce w momencie kiedy jestem w miejscu dogodnym do przeprowadzenia testu i jestem gotów, naciskam przycisk lap i rozpoczynam test a licznik biegnie od początku na bieżąco podając interesujące mnie parametry z aktualnej pracy jaką wykonuję.

Filmik :

 

 Możliwość komentowania jest wyłączona.